Vozíky expedujeme po celé ČR zdarma!

Cyklovíkend na Kuksu

Máte doma malého cyklistu/ku a hledáte tip na cyklovíkend? Rovinatý a nefrekventovaný terén a pohodová cyklostezka se nachází kousek za Hradcem Králové u Jaroměře.

Vydejte se s dětmi na Kuks. Z Jaroměře na Kuks je to cca 7 km, takže při cestě tam i zpět nenajedete víc jak 15 km. Cyklostezka vede mimo silnice, většinou podél polí nebo lesem. Na trase je několik občerstvení typu pivo, limo, párek, zmrzka.

Na oběd doporučuji až na Kuks a nebo popojet ještě kousek dál asi 1,5 km na Šporkův mlýn, kde je příjemné posezení u jezu a děti tu mají alespoň menší hřiště.

V případě, že máte děti ve vozíku za kolem a neřešíte tolik kilometry, vydejte se na Kuks z Hradce Králové. Cyklotrasa 2. Labská je z Hradce na Kuks dlouhá cca 30 km.

Ubytování v okolí mohu doporučit Říční a sluneční lázně na Úpě Jaroměř. V chatičce bylo čisto, lednička k dispozici, parkování přímo u ní, ale vybavení a velikost základní opravdu spíše na přespání nebo víkend. V místní restauraci výborně vaří. Především doporučuji pstruha, kterého si můžete třeba i sami chytnout na udici v místní sádce. My jsme toho využili, protože zlatého pstruha si jen tak někde nechytnete.

Za nás palec nahoru, do téhle lokality se určitě brzy vrátíme:)!