Vozíky expedujeme po celé ČR zdarma!

Labská cyklostezka

Vracíme se do normálu a konečně i počasí už přímo vybízí k cyklovýletům. Vyzkoušejte trasu z Poděbrad do Nymburku a zpět (cca 20 km).

Celá cyklotrasa vede podél Labe. Děti určitě potěší čas od času plující loď nebo všudypřítomní kánoisté. Rodiče zase potěší pěkná cyklostezka zčásti krytá stromy. Ovšem počítejte s tím, že pokud jedete z Poděbrad do Nymburka po pravém břehu, pak dětské hřiště ani občerstvení nepotkáte.

Stavěli jsme až v Nymburku pod městskými hradbami. Hradby jsou dokladem středověkého opevnění, které spolu se dvěma vodními příkopy město zcela obklopovaly a dnes tvoří krásnou dominantu u břehu řeky Labe. Přímo pod hradbami je stánek s občerstvením a nebo můžete vyrazit do nejbližších hospůdek na oběd.

Zpáteční cestu jsme zvolili po druhé straně řeky. Cesta se liší hlavně povrchem, který se občas vlní, ale zase tu po cestě potkáte hřiště a máte možnost se občerstvit. Jedno dětské hřiště najdete v Nymburce-Kovanice u fotbalového hřiště.

I se zastávkami to není úplně výlet na celý den. Doporučuji se ještě v Poděbradech zastavit u Jezera Poděbrady. Je to krásné místo na piknik. Děti se vyřádí ve vodě a vy můžete pozorovat závody plachetnic a dát si něco na osvěžení.