Vozíky expedujeme po celé ČR zdarma!

Cyklostezkami po jižním okraji Prahy

V blízkém okolí Prahy jihovýchodním směrem naleznete krásnou a nenáročnou cyklostezku do Vestce a Průhonic. Stezka je vhodná pro kolo s vozíkem a také pro malé cyklisty. Cyklotrasa do Průhonic či Vestce není ani o víkendu tolik exponovaná jako stezka podél Vltavy.

Na stezku A202 se napojíte v Kunraticích. Tzv. Planetární stezka Vestec nabízí nejen hladký asfaltový povrch, ale také seznámení s jednotlivými planetami Sluneční soustavy pomocí naučných tabulí.

Ve Vestci děti čeká u rybníku příjemné lesní hřiště, krmení kačen, venkovní posilovna atd. Pro pivo a občerstvení musíte ovšem o cca 300m dále k fotbalovému hřišti. Občerstvení tady nikdy nezklame, ideální poměr cena/kvalita a děti se zabaví po obědě na hřišti. Pokud si raději připlatíte za gastronomický zážitek, vyrazte na oběd do Průhonic.

Z Vestce se lze do Průhonic dostat několika cestami. My s dětmi a vozíky máme nejraději tu přes Hrnčíře po žluté turistické do Rozkoše, kde se už napojíme na cyklostezku vedoucí až k Hliněné baště do Průhonic. Kromě dobrého jídla a pití tady mají děti vyžití v podobě zvířatek a hřiště. Nelekejte se, občas se vám za zády mihnou kačeny nebo nutrie.

Stále vaše děti nemají dost? To známe. Do třetice všeho dobrého se stavte jako my na zpáteční cestě na Šeberáku v Kunraticích. Děti budou nadšené ze skluzavkového stromu. Z Průhonic se sem jednoduše dostanete po cyklostezce přes Šeberov.

Celodenní rodinný výlet po rovince do 20 km! Doporučujeme:), ujedou i malí cyklisti.