Vozíky expedujeme po celé ČR zdarma!

Na kole okolo Poděbrad

Poděbrady - Pátek - Odřepsy - Opolany - Kanín - soutok Labe a Cidliny - Poděbrady

V okolí Poděbrad je kromě Labské cyklostezky taky další vhodná trasa pro kola s vozíky. Cyklostezka se vám bude líbit, pokud vám nevadí travnaté terény, lesní stezky a zpevněné cesty.

Z Poděbrad po cyklostezce 8193 jedeme směrem na obec Pátek. První krátkou zastávku si dáváme u Lazarského mlýna, který stojí na břehu Sánského kanálu, který byl vybudován v polovině 15. století. Kanál odvádí vodu z Cidliny do Mrliny a dříve napájel soustavu rybníků. Po jejich zrušení na něm byly v 19. století vystavěny vodní mlýny.

Po cestě do obce Odřepsy potkáváme další mlýny a taky rybníky. Další zastávku doporučuji v další vesnici. V Odřepsích u fotbalového hřiště je hezké dětské hřiště. My jsme toho využili a nechali děti proběhnout a pohrát. Zastávka byla ku prospěchu i nás, jelikož jsme se od místní paní dozvěděli, kam na oběd. Vyražíme směr Opolany. Na trase ještě potkáváme zvířecí farmu, takže další krátké zastavení nás stejně nemine.

V Opolanech u kostela je příjemná hospůdka se zahrádkou a dětským hřištěm. Jídlo teda úžasné a porce obrovské, ceny super. Byli jsme naprosto spokojení! Navíc dost místa pro kola i vozík.

Z Opolan se po cyklostezce 4199 dostáváme na Labskou stezku. My jsme si to chtěli trochu prodloužit, tak jsme zvolili trošku delší 4334. Dalším zajímavým místem je soutok Labe a Cidliny. Sjíždí se tu cyklisté a turisté od Poděbrad, Nymburku a od Kolína, takže na nás docela plno.

Labská cykostezka, na kterou se dostáváme, je poseta občerstvovacími stanicemi. Takže nezastavujeme, ale jedeme dál. Kafíčko si vypijeme v Labské marině a Labskou opouštíme, abysme zbytek dne mohli strávit u jezera Poděbrady, kde si to naše děti oblíbily.