Vozíky expedujeme po celé ČR zdarma!

Zoopark Milíčov

Milíčovský zoopark se nachází na okraji Jižního města v Praze. Pěšky se sem dostanete z metra Háje nebo autobusové zastávky Milíčov. Parkování je tady zdarma přímo u zooparku nebo lze zaparkovat u nejbližších paneláků.

Dobře se sem dostanete také  v cyklosezóně na kole. S nejmenšími cyklisty vám postačí si projet Milíčovský les a pokud byste chtěli větší okruh, vydejte se po cyklostezce na Hostivařskou přehradu nebo do Průhonic.

My jsme za již sychravého počasí zvolili variantu auto - pěší. Zaparkovali jsme u Zooparku Milíčov. Otevřeno mají každý den kromě pondělí. 

V zooparku můžete s dětmi vidět ve výběhu pštrosy, krocany a krůty. Ve stájích si můžete pohladit ovce a kozy a taky huňaté králíčky. Vybavte se drobnými. Kromě ovcí mohou děti krmit krmením z automatů i kačenky. Uprostřed zoo se nachází rybník s petrobarevnými kačenkami. O kousek dál si vodní svět užívají nutrie.

V minizoo mají i jednu zajímavost. Zvláštní zvíře, které vypadá jako zajíc s nohama srnky, se jmenuje mara stepní a dokáže běžet až 60 km/h.

Až se děti nabaží zvířátek mohou si pohrát v pískovišti plném hraček a vy si zatím v klidu vypijete kafe nebo pivo v místním kiosku.

Hned vedle Zooparku Milíčov se nachází výběhy koní Městské policie, které si můžete pohladit a pokračovat v procházce do Milíčovského lesa. V lese jsou umístěny lavičky, 2 dětská hřiště a 2 altány. Celý les je součástí přírodní památky Milíčovský les a rybníky - Milíčovský, Kančík, Homolka, Vrah a retenční nádrž Milíčov.

Doporučuji všem rodinám s dětmi, určitě si to tady užijete!