Vozíky expedujeme po celé ČR zdarma!

Okruh přes Dolní Břežany a Ohrobec

Počasí je stále ještě aprílové, ale sem tam se nám cyklistům už podařilo vyjet, nezmoknout a ještě si užít sluníčka. To se týkalo i našeho cyklovýletu do Ohrobce z Krče (Prahy) přes Dolní Břežany.

Vyrážíme po cyklotrase A42. Stezka vede Libuší do Písnice po vedlejších silnicích, kde není provoz. V Písnici u bowlingu (u rybníku) jsme se dali cestou směrem na Cholupice po trase A201. Projíždíme okolo výběhů s koňmi a jakmile narazíme na hlavní silnici, víme, že jsme v Cholupicích. Většinou, když jedeme tudy, se zastavujeme na občerstvení v restauraci U Čámrse. Dobře se tady najíte a děti si zatím pohrají na písku nebo zaskákají na trampolíně.

Kousek od restaurace se mění označení cyklotrasy na A204 a vede nás přímo do Dolních Břežan. Bezpečně přejíždíme nadjezdem Pražský okruh a po polní cestě, která navazuje na novou cyklostezku se dostáváme až do Dolních Břežan. Polní cesta je trošku užší, ale my ji projeli s dvoumístným vozíkem v pohodě, takže se toho nebojte.

Dolní Břežany projíždíme po stezce 19A a na kruhovém objezdu jedeme třetím výjezdem směr Zvole. Na kruhový objezd to bylo z kopce, tak teď očekáváme lehčí stoupání. Držíme se na trase 19A, která cca po 400 metrech uhýbá mimo silnici do polí směr na Libeň. Ačkoliv už tudy jedeme po několikáte, opět jsem zapomněla odbočit, tak si na tuto odbočku dejte pozor taky.  Trasu z Dolních Břežan do Ohrobce mám ráda, protože jste mimo silnici, potkáváme převážně cyklisty nebo koně na vyjížďce a na cestě je altán na případné občerstvení. U nového pomníku republiky odbočujeme vpravo a blížíme se do Ohrobce.

IMG-20190509-WA0001(1)

V Ohrobci máme několik možností, kde si dát pivo-limo a odpočinout si. Projíždíme okolo hřiště s lanovou dráhou asi po 100m je hospůdka u rybníka. Lze si tu dát něco k jídlu a k pití a případně si dohlédnout na děti, které nebudou chtít z hřiště pryč.

IMG_20190508_165704_1

Nazpět do Prahy to vezmeme stejnou cestou nebo přes Lhotu. Ještě je možnost přes Libeň a Zlatníky, ale tam už je to na nás moc po silnici.

IMG_20190508_171127IMG-20190509-WA0004