Vozíky expedujeme po celé ČR zdarma!

Prodloužený víkend na kole okolo Prahy

Praha-Krč - Cholupice - Točná - Zbraslav - Braník - Krč

Chystáte se o prodlouženém víkendu s dětmi na kolo? Doporučuji pohodový okruh cyklostezkami Prahou-jihovýchod (cca 20 km).

Z Prahy-Krč se vydáte Libuší (Jalodvorská) směr Písnice tak, abyste se napojili na cyklotrasu A42. V Písnici odbočíte na zpevněnou cestu A201 okolo výběhu s koňmi, která vás dovede až do Cholupic. Kdybyste už v této chvíli potřebovali osvěžovací přestávku, brzy budete míjet restauraci U Čámrse. Tady se nejen dobře najíte a napijete, ale při pěkném počasí můžete i v této době posedět na zahrádce s dětským hřištěm. Parkování kol i s vozíkem zajištěno.

Další možnou zastávkou pro děti je určitě letiště Točná. Je zde veliké interaktivní hřiště pro děti. Když budete mít štěstí, můžete zblízka vidět vzlétat nebo přistávat letadlo na letišti, které přímo k hřišti přiléhá. Vede tudy lesem cyklostezka A204, která Vás dovede přes Komořany až k Vltavě. Především díky tomuto 2 km strmějšímu klesání doporučuji vždy tuto trasu jet z Cholupic k Vltavě nikoli naopak!

Pokud si chcete odpočinou a dát si pivo nebo něco k zakousnutí, vydejte se doleva směrem na Zbraslav a zastavte se U Posledního Kelta. Točí tady pivo Lipan, pro kojící nebo abstinenty čerstvé džusy a k jídlu řízek, guláš, palačinky s banánem a nutelou a mnoho dalšího.

Vltavská cyklostezka je o víkendu D1 ve špičce pro cyklisty, tak se na to psychicky připravte.  V Braníku z Vltavské odbočíte doprava (u Pumptracku Ledařská) do podjezdu v místě tramvajové zastávky Pobřežní cesta. Jestli jedete s vozíkem a potřebujete provětrat děti, tady je to pravé místo. Na místním rozsáhlém hřišti se vydovádí děti různého věku. Dále pokračujte po cyklostezce A22 okolo několika sportovišť, která vás dovede až do Krče.

brusle4IMG_20181106_153458IMG_20180922_181512brus3