Pomozte i vy jižní Moravě po tornádu! Z každého prodaného vozíku Qeridoo zašleme 2.000,- Kč konkrétní rodině na Hodonínsku.

Vozík za elektrokolo

O elektrokolu jsme začali uvažovat, když jsme letošní sezónu jezdili plně naložení, což u nás znamená: dvoumístný vozík Qeridoo se dvěma dětmi, plný úložný prostor a odrážedlo. Na rovném terénu se váha rozloží, ale pocítíte ji především při rozjezdech, svažitém terénu a strmým kopcům se raději vyhněte úplně:). Výlety pak musíte pečlivě plánovat a vyhýbat se většímu převýšení.

Pro nás zapálené cyklisty to byl trochu vnitřní boj s egem, ale rozum zvítězil. E-bike jsme pořídili a naprostá spokojenost. První zátěžová jízda činila 220 km. Pokud řešíte stejné dilema jako my (zda ho pořídit na tahání vozíku), tady je několik prvních postřehů.

  • za nás doporučuji motor se středovým pohonem (u zadního pohonu musíte navíc řešit redukci, abyste uchytili vozík)
  • investujte do kvalitnějších motorů např. Yamaha nebo Bosh (my zvolili Yamahu)
  • vyberte si e-bike s baterií s delším dojezdem
  • počítejte v terénech s větším náporem na řetěz (vezte si raději náhradní nebo postačí spojka a nýtovačka)
  • výborná je funkce okamžitý výkon motoru při rozjezdu (má Yamaha)
  • důležité je také možnost volnoběhu (levnější motory vytváří odpor při volnoběhu např. když jedete z kopce, brzdí vás)
  • sledujte také rychlost nabytí baterie

Ačkoliv jsme při testovací jízdě přervali řetěz, tak nadšení z elektrokola přetrvává. E-bike vám při tažení vozíku zajistí plynulé rozjezdy, pomůže v náročnějším terénu a pomůže vám do kopce.

Už brzy pro vás budeme mít další článek na téma: vozík připojený za elektrokolo. Určitě se neváhejte s dalšími dotazy obrátit na specialisty na elektrokola. Doporučuji navštivit specializovanou prodejnu a nechat si poradit. My jsme jich navštívili hned několik a mohu doporučit pražskou prodejnu v Kobylisích (nebo prodejnu v Brně) svět elektrokol. Kde se nám opravdu věnovali, dobře poradili a navíc si tady můžete před koupí e-bike vyzkoušet.

ebike BK dub

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.