Vozíky expedujeme po celé ČR zdarma!

Cestování vlakem s kolem a cyklovozíkem

Cestování vlakem je s vozíkem a koly zážitek. To platí v pozitivním i negativním slova smyslu. Děti jízdu vlakem milují a oproti autu či jinému dopravnímu prostředku se i delší jízdy nemusíte bát, děti se zabaví. Pro nás rodiče je to ovšem někdy veliká výzva. Na základě našich zkušeností vám přikládám rady a tipy, jak si jízdu vlakem s vozíkem a koly usnadnit.

Předem se informujte či rovnou vybírejte vlak, který má prostor určený pro kola a kočárky. Nástupní dveře jsou širší a vozík, tak nebudete muset skládat (maximálně sundáte boční kola, doporučujeme u dvoumístného vozíku). I když budete cestovat bez kola jen s vozíkem, dejte si pozor na staré regionální a dálkové vlaky. Pokud nemají prostor pro přepravu kočárků, tak budete muset vozík protáhnout úzkými dveřmi, což znamená částečně ho složit a následně ve dvou lidech ho vyzvednout po těch třech schodech.

Jedete-li na túru jen s vozíkem jako kočárkem, je vhodné si hledat nízkopodlažní a novější typy vlaků např. Elefant, Regionova atd. Zde nastoupíte snadno bez pomoci druhých a ještě je v nižších patrech dost prostoru na odstavení vozíku/kočárku.

Vozík za kolo (jako kočárek) má přepravu ve vlaku zdarma. Za kola si připlatíte a je dobré si místa pro ně dopředu rezervovat. Nečekejte na rezervaci kol na poslední chvíli, nemusíte se do vlaku dostat. Především na dálkových trasách je míst jen několik a mohou být obsazeny. Také si připlaťte za místenky pro sebe v blízkosti kol. Lépe si je ohlídate a nemusíte sundávat brašny.

I přes všechna opatření a rezervace, místenky, které uděláte se vám ovšem může stát, že si pro vás České dráhy připraví nemilé překvapení a dopadnete jako my........4 kola, odrážedlo, 2 cyklovozíky, 4 dospělí a 3 děti nacpaní ve třech kupé (vozíky naši šikovní chlapi přigumicukovali v prostoru u dveří).....prostě vagón pro kola nepřipojili.

IMG_20190601_094454IMG_20190601_094506IMG_20190601_094533