Vozíky expedujeme po celé ČR zdarma!

Doplňky ověřené zákazníky

Za léta zkušeností s vozíkem v provozu a také z reakcí našich zákazníků bych vám ráda dala tipy, které doplňky k vozíkům Qeridoo mají smysl koupit.

TOP 10 žebříček nejoblíbenějších doplňků:

1. Náhradní tažné zařízení

2. Vložka pro děti od 10 - 18 měsíců

3. Kotoučové brzdy

4. Joggingový set

5. Miminkovník

6. Adaptéry na vajíčko Qeridoo/Maxi Cosi

7. Náhradní duše 20" na kolo

8. Gumová krytka mechanismu kola

9. Pevná osa Syntace

10. Pláštěnka

 

Za mě určitě doporučuji druhé tažné zařízení (jedno je součástí balení vozíku). Má určitě smysl ho koupit, pokud plánujete se v tahání vozíku střídat s partnerem/partnerkou nebo budete střídát kola. Montáž tažného na kolo je snadná, ale po čase vás jeho přehazování z kola na kolo přestane bavit.

Pokud rádi bruslíte nebo budete s vozíkem vyjíždět do hor, pak dokupte kotoučové brzdy. Bez brzd bych rozhodně z důvodu bezpečnosti nejezdila na bruslích. Brzdy navíc oceníte hlavně ve svažitých nebo těžších terénech a v horách.

My sami jsme byli spokojení s vložkou pro děti 10 - 18 měsíců. Měli jsme ji ve vozíku mnohem déle. Sezení je útulnější, pohodlnější. Menší, drobnější děti vám díky ní nepadají při spánku do stran.

Joggingový set je vhodný pro ty z vás, kteří běháte rádi v lese a nebojíte se horších terénů. Vozík má lepší stabilitu. Na in-line si ho oblíbí i bruslaři. Navíc ho doporučuji do hor nebo na túry, kde očekáváte kamenité cesty, cestičky lesem a nevyšlápnuté terény.

Pro samostatně nesedící děti musíte do vozíku řešit sezení/ležení v podobě miminkovníku nebo autosedačky. Pokud vám nevadí si připlatit, pak skvělou volbou je miminkovník, protože dítě má téměř ležící polohu. Levnější ale dostačující je autosedačka, kterou lze do vozíku připáskovat nebo upevnit na adaptéry (lze dokoupit). Ty jsou kompatibilní k autosedačkám značky Maxi Cosi nebo Qeridoo.

Jestli chcete být připraveni na neočekávané, tak s sebou na cesty mějte základní cyklistické nářadí a náhradní duši na 20" kolo. Také zákazníci často doobjednávají gumové krytky na mechanismus kola.

Než vozík koupíte, zkontrolujte si kolo, zda máte na kole dostatečně dlouhou rychloupínací nebo pevnou osu. Zákazníci často dokupují delší rychloupínací osu. Pro připevnění tažného zařízení potřebujete rezervu cca 0,5 cm. Lze dokoupit i delší pevnou osu.

Ač někteří zákazníci chtějí pláštěnku, já ji příliš nenabízím. Z vlastních zkušeností si myslím, že ji příliš nevyužijete. Materiály na vozíku jsou nepromokavé a okýnka voděodolné. Vozík je na déšť či sníh připraven i bez pláštěnky. Pláštěnka má smysl, pokud byste jeli v pořádném dešti třeba celý den.

Snad vám tento příspěvek pomůže ve výběru doplňků. Přeji příjemný nákup!