Naši dopravci činnost nepozastavili. Jsme tedy schopni vaši objednávku vyřídit! Přeji pevné zdraví, držte se.

ZOOkoutek Malá Chuchle

Nenechejte se odradit chladnějším počasím a vyrazte s dětmi za zvířátky do mini ZOO v Male Chuchli v Praze. Na trasu, kterou jsme pro vás vybrali doporučujeme vozík nebo kočárek s terenními koly.

Vyrážíme od autobusové zastávky Nový Slivenec. V zástavbě domů či v jejím okolí snadno zaparkujete. Stezka vede podél hlavní silnice a po cca 300 metrech uhýbá vpravo směrem k lesu. V současném střídavo oblačném počasí je cesta trochu rozmáčená s výmoly a z polí trochu fouká, ale jinak se tu jde dobře. Po pravé straně si všiměte středověkého hradu. Barrandovský hrad samozřejmě neexistuje. Jedná se o kulisy středověkého města ateliéru na Barrandově.

Navazující lesní cesta je podstatně pohodlnější než ta polní a dovede vás přímo do zookoutku. Mini ZOO v Malé Chuchli je celoročně volně přístupný areál u hájovny, vstupné tedy neplatíte. Můžete tady pozorovat zvířata naší přírody jako je například jelen evropský, prase divoké, rys ostrovid, liška obecná, nutrie, norek, výr velký a další druhy ptactva. Zookoutek slouží také jako útočiště pro opuštěná mláďata či raněná zvířata a zázemí ekologické výchovy a lesní pedagogiky.

I v zimě je tady o víkendech otevřený stánek s občerstvením. Můžete se tady nejen ohřát, ale dát si tu například svařák, pivo, zabíjačkovou polévku, klobásu či hermelín na grilu. Pokud nejste autem můžete projít celým areálem a vydat se domů druhou cestou směrem k Vltavě. Je tu trochu prudší klesání dolů, jděte po žluté turistické značce, která vás dovede do Malé Chuchle, kde je autobusová zastávka a nebo lze delší procházkou jít pěšky až na zastávku Lihovar, kde jedou i tramvaje.

IMG_20181208_142648IMG_20181208_142559

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.