Naši dopravci činnost nepozastavili. Jsme tedy schopni vaši objednávku vyřídit! Přeji pevné zdraví, držte se.

Cesta na Mělník je plná zážitků

Jste z Prahy nebo Středočeského kraje a rádi byste se vydali s dětmi na pěkný cyklovýlet? Zkuste vyrazit do Mělníku.
 
Přibližte se vlakem do Kralup nad Vltavou nebo Vraňan a pak se pusťte po Vltavské cyklistické cestě. V případě trasy z Kralup budete míjet zámek Veltrusy, oboru a zříceninu egyptského pavilonu. Z Vraňan vás cesta zase povede Vraňansko-hořínským plavebním kanálem.
 
Pokud byste chtěli navštívit Zoopark Zelčín, pak musíte kola stočit do Lužce nad Vltavou, kde se napojíte na Vltavskou cyklostezku, která okolo minizoo vede. Stačí odbočit do Vrbna a následně do Zelčína. Mají zde program pro děti na poznávání domácích zvířat.
zoo
 
Na stezku se ale následně určitě vraťte. Další aktrakcí na cestě do Mělníka je zajímavá technická památka. Historické zdymadlo Hořín v sezóně propouští plavební komorou výletní lodě, což je pěkná podívaná pro děti i dospělé.
horin
 
Když nezahnete do leva přes zdymadlo, ale dáte se rovně (cca 1 km), dojedete na soutok plavebního kanálu a Labe, odkud je krásný výhled na mělnický zámek a je to ideální místo na piknik.
 
Po osvěžení a občerstvení pokračujte dále po cyklostezce přes zdymadlo. Po 1,5 km dojedete k přívozu, odkud vás sveze malá lodička přímo do Mělníka viz provoz přívozu.
přívz
 
Mělník trochu cyklisty odrazuje svým položením na kopci, ale kdo kolo vytáhe nahoru, neprohloupí. Je zde spoustu cukráren, vináren, restaurací a pokud byste toho neměli dost, tak se můžete vydat na prohlídku do zámku nebo do mělnického podzemí.
 
 
Za tento tip na výlet děkujeme našim spokojeným zákazníkům a zdravíme na Mělník!
 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.