AKČNÍ CENA na vozíky Qeridoo pouze do 30. dubna 2021! Osobní vyzvednutí 7dní v týdnu na Praze 4 - Krč nebo kurýrem ZDARMA po ČR.

Labská cyklostezka

Krásné počasí o víkendu přímo vybízelo k cyklovýletu. Vyzkoušeli jsme trasu z Poděbrad do Nymburku a zpět (cca 20 km).

Celá cyklotrasa vede podél Labe. Děti určitě potěší čas od času plující loď nebo kánoisti a vy zase oceníte cestu zčásti krytou stromy. Počítejte s tím, že pokud jedete z Poděbrad do Nymburka po pravém břehu, pak dětské hřiště ani občerstvení nepotkáte.

Stavěli jsme až v Nymburku pod městskými hradbami. Hradby jsou dokladem středověkého opevnění, které spolu se dvěma vodními příkopy město zcela obklopovaly a dnes tvoří krásnou dominantu u břehu Labe. Přímo pod hradbami je stánek s občerstvením a nebo můžete vyrazit do nejbližších hospůdek na oběd.

Když přejedete po mostě na druhý břeh řeky a dáte se doprava narazíte na restauraci U Kocoura. Mají tady hřiště pro děti a určitě v "normální sezóně" vaří. Aktuálně (16.5.) tady dostanete jen tlačenku a utopence. Hned vedle přes cestu je restaurace Na Žofíně, kde je také dětské hříště a pan majitel vám nabídne výběr asi z 8 minutek a dvě hotová jídla. Pro nás naprosto dostačující:).

Zpáteční cestu jsme zvolili po druhé straně řeky. Cesta se liší hlavně povrchem, který se občas vlní, ale zase tu po cestě potkáte hřiště a máte možnost se občerstvit. Jedno dětské hřiště najdete v Nymburce-Kovanice u fotbalového hřiště.

I se zastávkami to není úplně výlet na celý den. Doporučuji se ještě v Poděbradech zastavit u Jezera Poděbrady. Je to krásné místo na piknik. Děti se vyřádí ve vodě a vy můžete pozorovat závody plachetnic a dát si něco na osvěžení.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.