Vozíky expedujeme po celé ČR ZDARMA. Osobní vyzvednutí Praha 4 - Krč.

Cyklovýlet do Ohrobce u Prahy

Ohrobec je malá nenápadná vesnice u Prahy. Asi bychom tudy jen projížděli, kdyby tady nedělali nejlepší chleba široko daleko. Ten prostě musíte ochutnat i vy!

Na cestu do Ohrobce z Krče (Prahy) vyrážíme po cyklotrase A42. Stezka vede Libuší do Písnice po vedlejších silnicích, kde není provoz. V Písnici u bowlingu (u rybníku) jsme se dali cestou směrem na Cholupice po trase A201. Projíždíme okolo výběhů s koňmi a jakmile narazíme na hlavní silnici, víme, že jsme v Cholupicích. Většinou, když jedeme tudy, se zastavujeme na občerstvení v restauraci U Čámrse. Dobře se tady najíte a děti si zatím pohrají na písku nebo zaskákají na trampolíně. Dnes máme naplánovanou zastávku ale jinde.

Kousek od restaurace se mění označení cyklotrasy na A204 a vede nás přímo do Dolních Břežan. Bezpečně přejíždíme nadjezdem Pražský okruh a po polní cestě, která navazuje na novou cyklostezku se dostáváme až do Dolních Břežan. Polní cesta je trošku užší, ale my ji projeli s dvoumístným vozíkem v pohodě, takže se toho nebojte.

Dolní Břežany projíždíme po stezce 19A a na kruhovém objezdu jedeme třetím výjezdem směr Zvole. Na kruhový objezd to bylo z kopce, tak teď očekáváme lehčí stoupání. Držíme se na trase 19A, která cca po 400 metrech uhýbá mimo silnici do polí směr na Libeň. Ačkoliv už tudy jedeme po několikáte, opět jsem zapomněla odbočit, tak si na tuto odbočku dejte pozor taky.  Trasu z Dolních Břežan do Ohrobce mám ráda, protože jste mimo silnici, potkáváme převážně cyklisty nebo koně na vyjížďce a na cestě je altán na případné občerstvení. U nového pomníku republiky odbočujeme vpravo a blížíme se do Ohrobce.

IMG-20190509-WA0001(1)

V Ohrobci máme několik možností, kde si dát pivo-limo a odpočinout si. My míříme nejdřív k Berušce pro křupavý chleba a nějaké buchty a sedneme si buď přímo u Berušky v restauraci, kde je i malé hřiště a nebo v restauraci u rybníka, kde je poblíž také hřiště s lanovou dráhou.

IMG_20190508_165704_1

Nazpět do Prahy to vezmeme stejnou cestou nebo přes Lhotu. Ještě je možnost přes Libeň a Zlatníky, ale tam už je to na nás moc po silnici.

Pražským vřele doporučujeme a pro mimopražské rada, určitě si také najděte ve svém okolí oblíbenou pekárnu a vyrazte si na kole pro chleba. Ten pak chutná opravdu zaslouženě!

IMG_20190508_171127IMG-20190509-WA0004